IYENGAR JÓGA

Iyengar jóga se zaměřuje na preciznost nastavení, výdrž v pozicích a jejich logické sekvence (návaznost pozic). Tu logiku a smysl zažijete na vlastním těle. Pracuje se s pomůckami, které vám nejdříve zajistí oporu a správné nastavení, později pomáhají většímu rozsahu pozic a současně zapojení hlubších vrstev svalů. 
Vědomá práce a nastavení jednotlivých částí těla během ásánové praxe vede do přítomného okamžiku. Mysl je v danou chvíli zaměstnána nastavováním těla, jeho udržením v pozici a není rušena ničím jiným. Dochází tak k očistnému procesu na úrovni mysli, jež B.K.S. Iyengar nazval meditací v pohybu.
Pravidelné cvičení vám přinese větší fyzickou stabilitu, sílu, pevnost a pružnost těla. Na úrovni mysli a nervového systému lepší soustředění a emoční stabilitu. Na úrovni duchovní sjednocování těla, mysli a duše.

B.K.S. Iyengar (1918-2014) roztřídil a popsal přes 200 klasických jógových pozic a 14 druhů dechových technik, od základních až po pokročilé. Jeho učení vyšlo v jeho nejznámější knize Light on Yoga, která je dodnes inspirací pro miliony praktikujících po celém světě. Tato kniha vyšla i v českém jazyce pod názvem Výklad Jógy.